Zgubił portfel, chciał go odzyskać. Pomogli policjanci

Zgubił portfel, chciał go odzyskać. Pomogli policjanci

Mieszkaniec gminy Wydminy w powiecie giżyckim był przekonany, że ujdzie mu na sucho kradzież portfela z dokumentami i kartą bankomatową. Okazało się jednak, że się przeliczył. Policjanci ustalili miejsce jego przebywania i go zatrzymali, a następnie przedstawili mu zarzuty.

21 sierpnia giżyccy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, zgodnie z którym kilka dni wcześniej na plaży w Wydminach doszło do zagubienia portfela z zawartością dokumentów i kartą bankomatową. Do zajęcia się sprawą zostali skierowani policjanci z Olsztyna, którzy udali się na miejsce zdarzenia i rozpoczęli zbieranie ustaleń.

Zgubiony portfel na plaży i ucieczka przed policją

Na podstawie działań ustalono, że 18 sierpnia 22-letni mieszkaniec gminy Giżycko przebywał na plaży w Wydminach i zostawił tam portfel, czego w momencie opuszczania terenu nie zauważył. Dopiero po trzech dniach zorientował się, że go nie posiada. Wszystko za sprawą powiadomienia na telefonie, że przy użyciu jego karty bankomatowej wykonano transakcję płatniczą.

22-latek dowiedział się, że zakupu dokonano w pobliskim sklepie spożywczym. Mężczyzna udał się do niego i w rozmowie z ekspedientką ustalił, że jego kartą posługiwali się znani jej mężczyźni. Po opuszczeniu sklepu 22-latek spotkał ich i zwrócił się do nich z prośbą o zwrócenie portfela wraz z dokumentami i kartą bankomatową.

Po wymianie zdań młody mężczyzna otrzymał z powrotem jedynie kartę bankomatową i portfel. Prawa jazdy i dowodu osobistego nie uzyskał, ponieważ rzekomo jeden z mężczyzn trzymał je we własnym mieszkaniu. Co więcej, nie chcieli mu ich oddać, a ponadto byli agresywni wobec 22-latka. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję, jednak przed przyjazdem funkcjonariuszy złodziejom udało się zbiec z miejsca zdarzenia.

Policjanci zatrzymali złodzieja i znaleźli zagubione dokumenty

Policjantom udało się ustalić miejsce zamieszkania 24- i 25-latka, po czym się do niego udali. Jeden z podejrzanych wypierał się przywłaszczenia portfela i do samego końca próbował ukryć swojego kolegę. Policjanci przeszukali lokal mieszkalny i okazało się, że drugi z nich ukrywał się za szafą.

25-latek również próbował zaprzeczać, jakoby miał dopuścić się kradzieży portfela z dokumentami i kartą bankomatową. Ostatecznie jednak, w toku rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się, że dokonał zakupu przy użyciu nie swojej karty bankomatowej i do tego, że znalezione przez niego dokumenty trzymał w swoim mieszkaniu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. W trakcie przeszukiwania jego mieszkania znaleźli zagubione dokumenty, które wcześniej znajdowały się w znalezionym portfelu. 25-latek usłyszał już zarzuty przywłaszczenia cudzego mienia i odpowie przed sądem za swoje czyny.