Szukano ich w związku z karą więzienia. Zostali złapani

Szukano ich w związku z karą więzienia. Zostali złapani

Praktycznie każdego dnia policjanci z powiatu giżyckiego wyjeżdżają na interwencje. Tym razem udało im się zatrzymać 51-letniego mężczyznę, który był poszukiwany za popełnienie przestępstw przeciwko swojej rodzinie. Dodatkowo funkcjonariusze ujęli trzech innych mieszkańców powiatu, których skierowano do aresztu.

Praca policjantów nierzadko polega na poszukiwaniu osób, które z wiadomych przyczyn uciekają od odpowiedzialności i poddania się karze. Takie sytuacje zdarzają się relatywnie dość często i choć niekiedy poszukiwania trwają dość długi czas, w ostatnim czasie giżyccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

Poszukiwany przez giżycki sąd zatrzymany w Warszawie

51-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Giżycku na podstawie listu gończego. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Giżycku, był on poszukiwany w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze kilku miesięcy. Dopuścił się on przestępstw przeciwko swojej rodzinie i opiece.

Zatrzymanie 51-latka było efektem pracy kryminalnych, którym udało się ustalić jego miejsce pobytu. W ten sposób trop zaprowadził ich do Warszawy, gdzie doszło do zatrzymania. Mężczyzna, który dopuścił się przestępstw został skierowany do jednego ze stołecznych aresztów, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności w wymiarze kilku miesięcy.

Trzech mieszkańców powiatu również zostało zatrzymanych

To nie jedyna taka sytuacja w ostatnich dniach. Do aresztu śledczego w Suwałkach zostało skierowanych trzech mieszkańców powiatu giżyckiego, którzy podobnie jak 51-latek byli poszukiwani nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd w Giżycku.

Najmłodszy z nich ma 24 lata. Mieszkaniec gminy Giżycko był poszukiwany za dokonanie przestępstwa przeciwko mieniu i czeka go kara pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku. 37-letni mieszkaniec gminy Giżycko również dopuścił się przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece, za co czeka go sześć miesięcy za kratkami, natomiast 54-latek zniszczył cudzą rzecz, na skutek czego trafi do aresztu na 15 dni.