Koniec imprez w wynajętych na lato mieszkaniach?

Koniec imprez w wynajętych na lato mieszkaniach?

Dla wielu młodych osób wakacje to jedna niekończąca się impreza. Szczególnie młodzież po skończeniu szkoły średniej, a przed rozpoczęciem nauki na uniwersytecie, czy też pracy, chce jak najlepiej spędzić te najdłuższe wakacje w życiu. Dlatego też decydują się na wyjazd w gronie przyjaciół, wynajmują apartament, czy domek i planują jak wykorzystać te wolne dni. Często jest to plażowanie w ciągu dnia, czasem zwiedzanie kilku ciekawszych miejsc w okolicy i imprezy wieczorami, a nawet do późnej nocy, czy do rana. Sąsiedzi mieszkający obok często nie zgadzają się na takie postępowanie co doprowadziło do wprowadzenia pewnych zmian.

Zmiany w wynajmie

Stosunkowo niedawno można było usłyszeć o tym, że jeden z popularniejszych serwisów, na których można znaleźć pokój, czy mieszkanie na wynajem krótkoterminowy, wprowadził pewne zmiany. Mowa tutaj o portalu airbnb, który zdecydował się ograniczyć prawo osób wynajmujących do organizowania imprez w mieszkaniach podnajmowanych przez inne osoby za pośrednictwem portalu. Wynika to zapewne z kilku czynników. Nie tak dawno można było przeczytać między innymi o interwencji policji w takim mieszkaniu po skargach sąsiadów, jak i o sporych zniszczeniach w apartamencie po wizycie w nim grupy młodych osób. Nic więc dziwnego, że serwis zdecydował się wprowadzić pewne obostrzenia. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Jak odczujemy zmiany w wynajmie

W praktyce oznacza to, że decydując się na wynajem mieszkania czy apartamentu, zgadzamy się na warunki postawione w regulaminie. Będą one dotyczyć między innymi zakazu organizowania imprez w wynajętych obiektach. Jak to wpłynie na klientów oraz na sam serwis nie wiadomo. Być może część osób zdecyduje się na skorzystanie z innych serwisów. Z drugiej strony, niezależnie od tego z jakiego portalu skorzystamy, musimy się liczyć z możliwością interwencji policji oraz z koniecznością pokrycia strat jakie wyrządzimy w mieszkaniu. Poza tym, już wkrótce wiele serwisów może wziąć przykład z airbnb wprowadzając całkowity zakaz organizowania imprez w wynajętych obiektach.