Syn nie chce się zmienić – co robić?

Syn nie chce się zmienić – co robić?

Wiele rodzin boryka się z różnego rodzaju problemami. Często dotyczą one dzieci, które choć były dobrze wychowywane, to później okazują się niewdzięczne. Jedne nie chcą opiekować się rodzicami kiedy tego potrzebują, inne oczekują jedynie, że dadzą im oni wszystko czego potrzebują. Sytuacje takie zdarzają się niestety dość często o czym świadczą pojawiające się w Internecie relacje. Jedną z takich historii podzieliła się pani Beata, której syn pod wpływem złego towarzystwa zaczął się zachowywać zupełnie inaczej niż go wychowała.

Zmiana w zachowaniu syna

Oto co opowiada pani Beata: „Wychowywałam syna tak jak należy, na odpowiedzialnego człowieka, który będzie postępował zgodnie z wpojonymi mu zasadami. Zawsze zachowywał się dobrze i nie sprawiał żadnych problemów. W szkole był jednym z lepszych uczniów i był chwalony przez nauczycieli. Niestety, wygląda na to, że na studiach wpadł w złe towarzystwo. Poza tym, jego dziewczyna, Magda, ma na niego bardzo zły wpływ. Odkąd ją poznał nie chce już spędzać ze mną czasu ani nawet mnie odwiedzić. Kiedy poznałam tą dziewczynę, wiedziałam że będą z nią same kłopoty. Syn mówi, żebym dała spokój, bo to przecież dobra dziewczyna, ale ja wiem swoje”.

Co robić?

„Zmiana w zachowaniu syna zachodziła stopniowo. Na początku zaczął mnie rzadziej odwiedzać, jakby wstydził się tego co robi. Później jednak chyba tak przywykł do studenckiego trybu życia, że było mu wszystko jedno co będę o tym myśleć. Zdawałam sobie sprawę, że coś się dzieje, ale myślałam, że to chwilowe. Dyskoteki, alkohol, nie wiedziałam, że do tego doszły jeszcze narkotyki, z których syn na szczęście szybko zrezygnował. Na jednej z takich dyskotek poznał Magdę, która widocznie na tyle zamąciła mu w głowie, że nie chce już mieć nic wspólnego z matką. Kiedy do niego dzwonię zazwyczaj nie odbiera telefonów, a jak już to rozmawiamy jedynie chwilkę, bo zaraz się denerwuje. Nie wiem co robić i jak uzmysłowić mu, że to co robi nie jest właściwe”.