Miejski plac zabaw "Mazurski Szczupak" wkracza na teren Giżycka

Miejski plac zabaw "Mazurski Szczupak" wkracza na teren Giżycka

Giżycko, urocze miasto położone w sercu Mazur, szykuje się na wprowadzenie nowej atrakcji dla najmłodszych. Przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Łuczańskiej zasili nas plac zabaw pod nazwą „Mazurski Szczupak”. Projekt ten, wart ponad 4 miliony złotych, otrzymał finansowe wsparcie od Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Dotychczas, obszar znajdujący się pomiędzy siedzibą Żeglugi Mazurskiej przy al. Wojska Polskiego a ul. Łuczańską, pełnił rolę zwykłego skweru pokrytego trawą. Jednak ten stan rzeczy niebawem ulegnie zmianie dzięki staraniom Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Na terenie wynajętym od miasta, powstanie plac zabaw przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Rodzinny czas spędzany na łonie natury to główne założenie „Mazurskiego Szczupaka”, jak przekonuje burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, na swoim profilu na Facebooku. Plac zabaw będzie wyposażony w huśtawkę z siedziskiem przypominającym „bocianie gniazdo”, łódkę bez podłogi z żaglem, bujak w kształcie pszczoły, słupki do skakania mające formę lilii wodnych oraz karuzelę i kubek obrotowy wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu.