Odstąpienie od realizacji kluczowej inwestycji w Giżycku zaskakuje lokalną społeczność

Odstąpienie od realizacji kluczowej inwestycji w Giżycku zaskakuje lokalną społeczność

Kluczowy projekt modernizacyjny w Giżycku doznał nieoczekiwanego ciosu, kiedy wykonawca, który miał go przeprowadzić, niespodziewanie się wycofał. W związku z tym władze Giżycka stoją teraz przed zadaniem ponownego ogłoszenia przetargu.

W centrum uwagi jest dawne kino Fala, które ma zostać przekształcone w nowoczesne Centrum Pokoleń Giżycka. Koncepcja obejmuje renowację starego budynku i przekształcenie go w centrum kulturalne z salą widowiskową na 400 osób. W planach są również sale konferencyjne, taneczne oraz muzyczne. Ponadto powstanie tam także kawiarnia, aby zapewnić miejsce spotkań dla różnych pokoleń mieszkańców miasta.

Projekt uzyskał znaczne wsparcie finansowe, wynoszące 20 milionów złotych, z rządowego programu Polski Ład, stawiając miasto w atrakcyjnej pozycji do przyciągnięcia potencjalnych inwestorów.

Jednakże realizacja tego ambitnego planu napotkała niespodziewaną przeszkodę. Firma, która zwyciężyła w przetargu na wykonanie projektu, ostatecznie zdecydowała się nie podpisywać umowy. Burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, ma przypuszczenia co do przyczyn takiej sytuacji. W pierwszym przetargu wpłynęły dwie oferty – jedna wynosiła 21 milionów złotych, a druga 31 milionów złotych, które mogą wynikać z niedawnego uznania kina za zabytek.