Uruchamia się inwestycja w Giżycku: nowa przestrzeń rekreacyjna na ul. Nadbrzeżnej

Uruchamia się inwestycja w Giżycku: nowa przestrzeń rekreacyjna na ul. Nadbrzeżnej

Giżycko rozpoczyna realizację projektu dotyczącego nowej przestrzeni do aktywności fizycznej i relaksu. Na ulicy Nadbrzeżnej, między nowo wybudowanym mostkiem dla pieszych a mostem obrotowym, powstaną różnorodne atrakcje: plac zabaw dla najmłodszych, strefa fitness dla fanów aktywnego trybu życia oraz tężnia solankowa.

Decyzja o rozpoczęciu budowy zapadła 8 grudnia, kiedy to burmistrz miasta Giżycko, Wojciech Iwaszkiewicz, podpisał umowę z firmą odpowiadającą za realizację projektu. Całościowo koszt inwestycji wyniesie 2 mln 100 tys. złotych.

Planowany teren rekreacji zostanie dostosowany tak, aby mogły z niego korzystać również osoby niepełnosprawne. To ważny aspekt tej inwestycji, do którego przyczyniło się dofinansowanie w wysokości 550 tysięcy złotych, które ratusz w Giżycku uzyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Termin zakończenia prac jest szacowany na maj 2024 roku. Do tego czasu mieszkańcy Giżycka i turyści będą mogli cieszyć się nowym, przyjaznym miejscem do aktywnego wypoczynku.