Główne plany zurbanizowania Giżycka napotykają opóźnienia: ponownie otwarty przetarg na budowę Centrum Pokoleń

Główne plany zurbanizowania Giżycka napotykają opóźnienia: ponownie otwarty przetarg na budowę Centrum Pokoleń

Zaplanowana na horyzoncie najważniejsza inwestycja gminna w Giżycku, czyli budowa Centrum Pokoleń, doświadcza niestety opóźnień. Władze miasta są zmuszone do zorganizowania drugiej rundy przetargu w celu znalezienia wykonawcy dla tego ambitnego projektu.

Centrum Pokoleń ma za zadanie odmienić pejzaż centrum Giżycka, poprzez adaptację i modernizację dawnego kina „Fala”. W ramach projektu, obiekt ten ma zostać przekształcony w miejsce wielofunkcyjne, które będzie służyło mieszkańcom niezależnie od ich wieku. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. sala widowiskowa o dużej pojemności, plac zabaw dla najmłodszych, a także sensoryczny ogród. Spodziewane jest też stworzenie specjalnych stref dla seniorów oraz miejsc spotkań dla młodzieży.

Pierwsze starania o rozpoczęcie inwestycji, czyli przetarg na jej realizację, zakończyły się dwoma ofertami. Pierwsza z nich wynosiła 21 milionów złotych, natomiast druga była znacznie wyższa i opiewała na 31 milionów. Mimo wyłonienia odpowiedniego wykonawcy, ten zrezygnował z podpisania kontraktu, a samorząd został postawiony przed koniecznością rozpoczęcia kolejnej procedury przetargowej.

Całościowy budżet na realizację projektu Centrum Pokoleń wynosi 19 milionów złotych i pochodzi bezpośrednio z funduszy programu Polski Ład.