Kierowco, uważaj na dzikie zwierzęta na trasach w Giżycku. Wypadki z ich udziałem to prawdziwa plaga!

Kierowco, uważaj na dzikie zwierzęta na trasach w Giżycku. Wypadki z ich udziałem to prawdziwa plaga!

Tylko w jeden dzień, 12 lutego 2023 zanotowano aż dwa groźne wypadki drogowe z udziałem dzikich zwierząt. Pierwszy z nich spowodowała nagle wskakująca na jezdnię sarna, drugi, pokaźny jeleń. Policja apeluje o rozwagę!

Koniec zimy i początek wiosny to zawsze najtrudniejszy czas dla zwierząt, które zamieszkują lasy wokół Giżycka. Właśnie przełom lutego i marca w policyjnych statystykach jawi się jako ten, gdzie notuje się najwięcej wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Nie inaczej jest i w tym roku.

Pierwszy wypadek zdarzył się w miejscowości Siedliska, gdzie o 6:45 dachowało BMW. Pojazd jadący z dozwoloną prędkością nie wyhamował w związku z nagłym wtargnięciem sarny na jezdnię. Kierowca próbował nagle zahamować, przez co pojazd wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Szczęściem nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Drugi przypadek wydarzył się późnym popołudniem. Około 15:00 wprost na maskę samochodu marki Corolla wpadła sarna. Kierowca nie zdążył wyhamować i wjechał wprost w dzikie zwierzę. Dobra wiadomość jest taka, że kierowcy nic się nie stało. Zła, że zwierze zmarło.

Policja apeluje o wyjątkową czujność w tym trudnym czasie.