Na drodze krajowej nr 63 doszło do poważnego wypadku, w którym ucierpiały trzy osoby

Na drodze krajowej nr 63 doszło do poważnego wypadku, w którym ucierpiały trzy osoby

Kolizja między dwoma samochodami osobowymi i pojazdem ciężarowym miała miejsce na drodze krajowej nr 63, w okolicy Gajewa, położonego pomiędzy Giżyckiem a Węgorzewem. W wyniku tego zdarzenia ruch drogowy odnotował trzy osoby ranne.

Preliminarne ustalenia na temat przyczyn zdarzenia sugerują, że kobieta kierująca fiatem, jadąc w stronę Giżycka, prawidłowo dokonała manewru wyprzedzania toyoty. Po udanym manewrze wróciła na właściwy pas ruchu. Jednakże, niespodziewanie zaczęła dryfować na przeciwny pas jezdni, gdzie nadjeżdżał pojazd ciężarowy. To nieoczekiwane zachowanie spowodowało zahaczenie o nadjeżdżającą ciężarówkę.

Kierowca samochodu ciężarowego usiłował uniknąć zderzenia, jednak reakcja była zbyt gwałtowna, co doprowadziło do kolizji z toyotą. Ta sytuacja potwierdza jak duże ryzyko niesie za sobą utrata kontroli nad pojazdem na drodze.

Mimo dość poważnego charakteru zdarzenia, ruch drogowy w miejscu wypadku nie doświadcza większych utrudnień. Zasady bezpieczeństwa i dyżury służb ratowniczych są zachowane, co pozwala na sprawną reakcję w takich sytuacjach.