Trzykrotne przestępstwo 22-latki. Ukradła laptopa, włamała się do automatu i zniszczyła drzwi

Trzykrotne przestępstwo 22-latki. Ukradła laptopa, włamała się do automatu i zniszczyła drzwi

22-letnia mieszkanka Giżycka potrzebowała zaledwie jednego miesiąca, aby dopuścić się trzech przestępstw. Kobieta ukradła wartego 2500 złotych laptopa, następnie podjęła się kradzieży z włamaniem do automatu do gier, skąd wybrała 1500 złotych, a także zniszczyła drzwi wejściowe do lokalu, generując straty wynoszące trzy tysiące złotych.

Pojedyncze przestępstwo nierzadko daje sprawcy świadomość, że postąpił niewłaściwie. Rzadziej się zdarza, że dopuszcza się on dwukrotnego złamania przepisów, a jeszcze rzadziej, gdy w krótkim odstępie czasu taka sytuacja ma miejsce trzykrotnie. Właśnie w taki sposób postępowała 22-letnia kobieta z Giżycka.

Dwukrotna kradzież i dwukrotne zatrzymanie

Pierwsze z przestępstw miało miejsce w sierpniu 2021 roku. Kobieta, pracująca na co dzień w jednym z hoteli w Giżycku postanowiła ukraść laptopa z pokoju gości. Właściciel sprzętu wycenił go na 2500 złotych. Sprawczyni kradzieży została zatrzymana przez policję, a komputer został zwrócony właścicielowi.

We wrześniu 22-latka ponownie została zatrzymania. Pod koniec miesiąca kobieta chciała w łatwy sposób zarobić i włamała się do jednego z automatów do gier. Jej łupem padła kwota 1500 złotych w bilonach 1, 2 i 5 złotych. Podobnie jak kilka tygodni wcześniej, po tym zdarzeniu 22-latka również została zatrzymana.

Kolejne przestępstwo i aresztowanie

Brak środków do życia, a także chęć szybkiego zarobku spowodowała, że kobieta dopuściła się trzeciego przestępstwa. Na początku października 22-latka chciała się włamać do jednego z lokali w Giżycku. Nie udało jej się jednak wejść do środka, ale zniszczeniu uległy drzwi wejściowe. Właściciel wycenił straty na trzy tysiące złotych, a kobieta ponownie została zatrzymana.

Policjanci zebrali niezbędny materiał dowodowy, który był podstawą do przedstawienia kobiecie zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. 22-latka już wcześniej dopuszczała się popełniania przestępstw przeciwko mieniu, za co odbywała już karę pozbawienia wolności. Z tego powodu będzie odpowiadać w warunkach „recydywy”.

7 października giżycki sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca na czas, w którym prowadzone będzie postępowanie.