Przed nami turniej tańca hip-hop i breakdance w Giżycku

Przed nami turniej tańca hip-hop i breakdance w Giżycku

Już niedługo w Giżycku zostanie zorganizowana druga edycja imprezy tanecznej, której zasięg rozciąga się na całą Polskę. 22 października w hali Park Wodny przy ulicy Olsztyńskiej 29A pojawią się najlepsi młodzi tancerze z całego kraju, specjalizujący się w hip-hopie i breakdance’u.

Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim miłośnikom tych form tańca, ale także tym, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z uprawianiem tej formy rekreacji. Z tego powodu organizator wydarzenia, czyli Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach zaprasza wszystkich chętnych na wydarzenie.

Przed nami bardzo ciekawa impreza taneczna

W imprezie tanecznej mogą wziąć udział członkowie grup amatorskich, szkół tańca, ale także klubów i stowarzyszeń, które specjalizują się w tańcu hip-hop i breakdance. Rywalizacja będzie się odbywać w trzech kategoriach tanecznych: formacje, breakdance battle i hip-hop battle.

Uczestnicy będą nastepnie oceniani przez jury, w skład którego będą wchodzić najwięksi znawcy tych stylów tanecznych z terenu województw pomorskiego, podlaskiego i małopolskiego. Dokładny podział wiekowy dla poszczególnych kategorii przedstawia się następująco:

  • Hip-hop battle: do 10 lat (1 vs 1), 11-14 lat (1 vs 1), pow. 15 lat (1 vs 1)
  • Breakdance battle: do 10 lat (1 vs 1), 11-14 lat (1 vs 1), pow. 15 lat (1 vs 1)
  • Street dance show: do 10 lat (formacje), 11-14 lat (formacje), pow. 15 lat (formacje)

Jak zgłosić się do udziału w konkursie?

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie są proszeni o zwrócenie się do koordynatorki imprezy Barbary Somionki pod numerem telefonu 600-822-112, adresem e-mail: [email protected] bądź poprzez Facebooka.