Ferie zimowe w Giżycku

Ferie zimowe w Giżycku

Ferie zimowe to czas, który kojarzy nam się z zabawami na śniegu, najczęściej w górach. I chociaż faktycznie ten kierunek jest najbardziej popularny, to jednak ciekawie możemy spędzić zimę również w innych miejscach. Jednym z nich są Mazury, a uroku jezior pokrytych białym puchem nie da się przecenić. Wśród wielu miast zlokalizowanych w tym rejonie Polski, warto zwrócić uwagę między innymi na Giżycko. Znajdziemy tu wiele ciekawych atrakcji, które przykuwają uwagę nie tylko latem, w pełni sezonu turystycznego i żeglugowego, ale także zimą. Przyjrzyjmy się niektórym z nich i przekonajmy się czy Mazury to miejsce, w które warto wybrać się zimą.

Zimowe pejzaże w Giżycku

Jedną z atrakcji są na pewno niesamowite zapierające dech w piersiach widoki, jakimi możemy się cieszyć zimą. Mazurskie jeziora są praktycznie nie do poznania, gdyż pod warstwą śniegu i lodu prezentują się zupełnie inaczej niż latem. Poza tym, otaczające jeziora lasy oferują wiele ścieżek spacerowych, w których możemy całkowicie odpocząć od miejskiego zgiełku. Jest to potrzebne chyba każdemu z nas, szczególnie jeśli na co dzień przeznaczamy dużo czasu na dojazdy do pracy, stanie w korkach w hałasie i tłoku. Leśne otoczenie z pewnością pozwoli nam całkowicie się zrelaksować i odstresować, a także nabrać sił na kolejne dni w pracy. Wypad do Giżycka możemy zorganizować na weekend lub na dłuższy okres czasu, jeżeli mamy taką możliwość.

Zimowe atrakcje w Giżycku

Jednak ładne pejzaże to nie wszystko. Giżycko zimą oferuje wiele różnorodnych atrakcji. Zamarznięte jeziora stają się wielkimi lodowymi płytami, na których możemy jeździć na łyżwach, a także uprawiać inne sporty. Jednym z ciekawszych, który z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników jest żeglarstwo lodowe. Sunięcie specjalnie przystosowaną do tego żaglówką po lodowej tafli jeziora jest niezapomnianym przeżyciem i przygodą, która może zapewnić nam niesamowite wspomnienia. Jest to atrakcja zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących żeglarzy. Możemy cieszyć się nią przez dość długi okres, ze względu na to, że zazwyczaj mazurskie jeziora są zamarznięte od połowy grudnia nawet do połowy kwietnia. Poza tym, w Giżycku możemy skorzystać także z licznych kuligów organizowanych w pobliskich lasach, a także znajdującego się w okolicach wyciągu narciarskiego. Fanom wędkowania zapewniona jest zaś możliwość łowienia ryb pod lodem, a dla odważnych znajdą się także oferty nurkowania pod lodem.