Darmowa pomoc psychologiczna

Darmowa pomoc psychologiczna

W obecnych czasach, kiedy wielu z nas prowadzi bardzo szybki tryb życia, bez chwili przerwy, dopadają nas różne choroby cywilizacyjne. Jedną z nich jest depresja, choć możemy borykać się również z innymi problemami psychicznymi. Nie jest to powodem do wstydu, czy ukrywania swoich odczuć. Wręcz przeciwnie, powinniśmy skorzystać z pomocy, tak jak w przypadku jakiejkolwiek innej choroby. W tym celu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje bezpłatną pomoc w tym zakresie. Można skorzystać z konsultacji, a także wsparcia oferowanego przez specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Czy pomoc psychologiczna jest ważna

Choć w wielu społeczeństwach, kwestia chorób psychicznych, czy problemów psychologicznych jest wciąż jeszcze tematem tabu, to trzeba o niej mówić. Tylko w ten sposób da się pomóc wielu osobom, które ciągle jeszcze nie otrzymują właściwej diagnozy lub właściwej pomocy specjalistycznej. Co roku depresja oraz inne schorzenia prowadzą do wielu prób samobójczych, a niektóre z nich niestety kończą się śmiercią cierpiącej osoby. Pomoc jest więc niezbędna i trzeba z niej korzystać. Bardzo ważne jest przy tym, aby nie tylko sama osoba chora zdawała sobie z tego sprawę, ale również jej najbliższe otoczenie. Dzięki wsparciu i zachętom do skorzystania z pomocy specjalisty można osiągnąć naprawdę wiele dobrego.

Darmowe konsultacje psychologiczne

Właśnie z tego powodu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Giżycku zdecydował się na wdrożenie programu, w ramach którego wszyscy mieszkańcy gminy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy. Obejmuje ona między innymi konsultacje w kwestiach psychologicznych, a także psychoterapeutycznych. Nie bójmy się z niej skorzystać, jeśli widzimy taką potrzebę. Ośrodek oferuje pomoc, porady, konsultacje, a także wsparcie w kryzysie. Warto skorzystać z takiej formy radzenia sobie z negatywnymi uczuciami bądź innymi problemami natury psychologicznej, które nas trapią. Pamiętajmy, nie jest to powodem do wstydu, a jedynie jedną z wielu chorób, taką jak każda inna. Program pomocy wchodzi w życie od dnia 18 lutego 2022.