Co zabrać ze sobą do samolotu

Co zabrać ze sobą do samolotu

Podróże samolotem od wielu lat cieszą się niezmienną popularnością. Problemem jednak jest kwestia spakowania bagażu. Chcielibyśmy wziąć ze sobą jak najwięcej, jednak istnieją pewne ograniczenia. Szczególnie jeśli podróżujemy w sposób budżetowy i mamy do dyspozycji jedynie bagaż podręczny, musimy dobrze przemyśleć, co w nim umieścić.

Co włożyć do bagażu

Niezbędnik każdego podróżnika to odzież na zmianę (w tym bielizna na każdy dzień podróży), a także w miarę możliwości dodatkowa para obuwia. Musimy pomyśleć także o kosmetykach, których używamy na co dzień, choć niektóre z nich może zagwarantować hotel czy pensjonat, w którym się zatrzymujemy). Kolejnym elementem, jaki powinien znaleźć się w naszym bagażu są ewentualne leki jakie przyjmujemy na co dzień. Inne rzeczy, o których warto pomyśleć to między innymi butelka z filtrem, dzięki której nie będziemy musieli kupować wody na lotnisku, a także przekąski a czas lotu, jeśli nie chcemy płacić za te samolotowe.

Wymiary bagażu

Musimy przy tym pamiętać, że wymiary bagażu są z góry określone. Zazwyczaj różnią się one w zależności od linii lotniczej jaką wybraliśmy, dlatego warto się upewnić jak duży bagaż możemy zabrać ze sobą. Zazwyczaj są to wymiary w formacie długość-szerokość-głębokość, jednak czasami obowiązuje również ograniczenie wagowe. Warto o tym pamiętać, abyśmy nie musieli dopłacać na lotnisku za bagaż, który przekroczył dopuszczalną wielkość.