Wakacyjne kierunki dla każdego

Wakacyjne kierunki dla każdego

Wśród naszych czytelników w pewnością znajdą się osoby stawiające na aktywny wypoczynek. Z drugiej strony, na pewno znajdą się tacy, którzy wolą wypoczynek bierny. Niezależnie od tego do której grupy należysz, wyjazdy wakacyjne oferują każdemu z nas wiele możliwości. Możemy zdecydować się na wyjazd nad morze i spędzanie czasu na plaży. Piękny miękki piasek, delikatny wiaterek i pełne słońce – o coś, co zadowoli wielu z nas. Z drugiej strony majestatyczne góry, przepiękne widoki i wspinaczka –  to również coś co zapewnia prawdziwy relaks. Spora grupa osób stawia na połączenie tych dwóch miejsc i wypoczynek aktywny połączony z biernym.

Morze i góry w jednym

Jeśli należysz do takich osób, z pewnością marzy Ci się wyjazd w okolice, gdzie góry będą łączyć się, niemal wpadać do morza. Na świecie istnieje wiele takich miejsc i wbrew pozorom nie są one trudne do znalezienia. Okolice takie możemy podziwiać i zwiedzać między innymi w Chorwacji i Turcji. Również w Bułgarii możemy połączyć te dwie aktywności, chociaż góry są nieco oddalone od morza. Odległość ta nie jest jednak duża, a góry Bułgarii zachwycają swoim pięknem i niewielką ilością turystów. Jeśli chodzi o Chorwację tak naprawdę wiele miejsc nad brzegiem morza oferuje nam niesamowity widok zarówno na morze, jak i na góry. Poza tym, możemy się w nie wybrać z jednego z wielu nadmorskich kurortów. Podobnie kwestia ta wygląda na tureckiej riwierze. Na południu Turcji znajdziemy piękne plaże, a także strzegące ich pasmo górskie Taurus, oferujące przepiękne miejsca i widoki.

Morze i góry – dla kogo

Połączenie tych dwóch miejsc – gór i morza, jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wypocząć na dwa sposoby -zarówno aktywny, jak i bierny. Będzie to też idealny pomysł dla grupy przyjaciół, czy dla rodziny, której różni członkowie preferują różne aktywności. W tym momencie możemy wybrać się w 2-3 osoby w góry, kiedy reszta grupy zostanie na plaży. Natomiast wieczory możemy spędzać wspólnie, dzięki czemu wyjazd będzie bardzo udany. Dość często zdarza się, że wyjazdy w większej grupie nie satysfakcjonują każdego, ale wspomniane rozwiązanie może być idealną opcją. Dzięki temu każdy będzie mógł poświęcić czas na to co najbardziej lubi i na co ma ochotę.