Najlepsze kosmetyki na ochronę skóry

Najlepsze kosmetyki na ochronę skóry

Lato to czas kiedy długo przebywamy na słońcu. Czasami robimy to celowo, chcąc się opalić, a czasem po prostu będąc na zewnątrz jesteśmy wystawieni na oddziaływanie promieni słonecznych. Chociaż zapewne piękna słoneczna pogoda sprawia nam przyjemność, to może nie być korzystna dla naszej skóry. Szczególnie silne letnie słońce może przyczynić się do problemów takich jak między innymi poparzenia słoneczne. Poza tym mogą pojawić się zmiany skórne, takie jak nowe pieprzyki, których wcześniej nie mieliśmy. Aby się przed tym wszystkim uchronić warto stosować kosmetyki, które zadbają o bezpieczeństwo naszej skóry w słoneczne dni.

Najskuteczniejsze metody

Do jednej z najskuteczniejszych metod ochrony przed słońcem bez wykorzystania żadnych kosmetyków jest zasłonienie jak największej powierzchni ciała. Możemy to zrobić między innymi przez noszenie bluzki z długim rękawem. Nie oszukujmy się jednak, nie po to czekaliśmy na lato, żeby ubierać się w ten sposób. Innym sposobem będzie więc korzystanie z parasola tym razem nie na deszcz, ale dla ochrony przed słońcem. Jeżeli jednak również to rozwiązanie do nas nie przemawia, możemy postawić na kosmetyki ochronne.

Kosmetyki ochronne na lato

Podstawowym kosmetykiem ochronnym dla naszej skóry jest oczywiście krem z filtrem. Warto go nakładać niezależnie od tego czy wybieramy się na plażę, czy też po prostu wychodzimy z domu w jakimkolwiek celu. Należy przy tym pamiętać, że najlepsze działanie kosmetyku osiągniemy jeśli nałożymy go 15 minut przed wystawieniem się na działanie promieni słonecznych. Kolejna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę to wysokość filtra – im wyższa, tym wyższą ochronę zapewni naszej skórze dany kosmetyk.