Kosmetyki do makijażu na lato

Kosmetyki do makijażu na lato

Letni makijaż może być wykonany na najróżniejsze sposoby. Wiele osób stawia na prostotę i naturalność, jednak niektóre kobiety wolą bardziej wyraziste kolory i wzory. Możemy stworzyć zarówno jeden, jak i drugi typ makijażu z użyciem odpowiednich kosmetyków o najwyższej jakości. Warto przy tym pamiętać o tym, że nasza cera w gorące dni może reagować na kosmetyki zupełnie inaczej niż wiosną. Kiedy przebywamy długi czas na słońcu nasz makijaż może po prostu spłynąć. Warto o tym pamiętać przed podjęciem decyzji o jego rodzaju i charakterze. Przyjrzyjmy się pokrótce dwóm rodzajom makijażu – temu delikatniejszemu oraz temu bardziej wyrazistemu.

Delikatny letni makijaż

Lekki letni makijaż ma wiele zalet. Dzięki niemu prezentujemy się naturalnie, co może być dobrym wyborem do zwiewnych letnich kreacji, Wszelkie sukienki w delikatne kwiatowe wzory, czy też te w stylu boho będą bardzo ładnie wyglądały z takim właśnie lekkim makijażem. Do jego stworzenia warto zastosować jedynie delikatną warstwę podkładu, a nawet z niego zrezygnować, jeśli nasza cera wygląda dobrze i bez niego. Poza tym, możemy musnąć rzęsy cienką warstwą tuszu, wcześniej nakładając na powieki cień lub z niego rezygnując. Idealnym dopełnieniem całego efektu będzie pociągnięcie ust lekkim błyszczykiem w wybranym kolorze, który będzie się dobrze komponował z resztą makijażu.

Wyrazisty letni makijaż

Inną możliwością jest stworzenie bardziej wyrazistego makijażu w letnich kolorach. Na ulicach, na plaży, czy w wielu innych miejscach nietrudno dostrzec kobiety, które stawiają na takie właśnie rozwiązanie. Często stosują one cienie do powiek w jasnych lekkich odcieniach. Może to być intensywna żółć lub róż, a także głęboki błękit lub zieleń. Trzeba przyznać, że tak podkreślone oczy prezentują się naprawdę dobrze i przyciągają uwagę. Do tak pomalowanych powiek warto dodać tusz do rzęs, który nieco je zagęści i wydłuży, a także pomadkę lub błyszczyk, w zależności od upodobań. Kosmetyki stosowane do takiego makijażu powinny być najwyższej jakości, aby utrzymał on się bez skazy przez cały dzień.