Kolejny poszukiwany listem gończym ujęty w Giżycku!

Kolejny poszukiwany listem gończym ujęty w Giżycku!

Giżyccy policjanci w połowie marca ujęli poszukiwanego listem gończym trzydziestoletniego mieszkańca tego regionu. Ma do odbycia karę ponad 10 miesięcy pozbawienia wolności z tytułu kradzieży z włamaniem. Został przetransportowany w eskorcie do zakładu karnego.

Dzięki całkowicie zinformatyzowanej policyjnej bazie danych, informacje o poszukiwanych listem gończym osobach są dostępne w każdym, nawet najmniejszym komisariacie w kraju. Nie inaczej było w Giżycku, gdzie funkcjonariusze podczas zwykłego patrolu wypatrzyli poszukiwanego mieszkańca tego regionu.

Dzięki czynnościom operacyjnym ustalono miejsce, w który aktualnie przebywa mężczyzna i przystąpiono do zatrzymania. 30-letni mieszkaniec Giżycka został skazany na 10 miesięcy więzienia za kradzież z włamaniem. Uciekł jednak o obowiązku więziennego. Tylko skuteczna działalność policjantów sprawiła, że poszukiwany nie ucieknie już od odpowiedzialności za swoje czyny.

Policja apeluje, aby w przypadku rozpoznania osoby która jest poszukiwana listem gończym, nie rozpoczynać samodzielnych działań, tylko zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub do najbliższego komisariatu policji.