Jak Komendant Powiatowy Policji w Olecku egzekwuje przepisy

Jak Komendant Powiatowy Policji w Olecku egzekwuje przepisy

Obowiązki zawodowe w policji nie są ograniczone do standardowych godzin pracy. Wbrew przekonaniom, to nie jest typowy zawód, który kończy się po powrocie z służby. Policja to gotowość do działania w każdym momencie, bez względu na to, czy jesteśmy już na posterunku, czy dopiero do niego zmierzamy, czy już skończyliśmy służbę.

Wysocy rangą funkcjonariusze stale przypominają o tym swoim podwładnym. Niektórzy robią to od lat, pełniąc różne role kierownicze. Na przykład młodszy inspektor Jerzy Kuprewicz, Komendant Powiatowy Policji w Olecku. Jego zdaniem, aby egzekwować pewne standardy od swojego zespołu, należy samemu stanowić dla nich wzór.

Tak było i w tym przypadku. We czwartek (24.08.2023), tuż po godzinie 7:00 rano, Kuprewicz na swojej drodze do pracy zauważył niebezpieczne wykroczenie w ruchu drogowym popełnione przez innego kierowcę. Na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Kowale Oleckie ciężarówka z naczepą znalazła się w centrum uwagi Komendanta. Jej kierowca zdecydował się na jedno z najbardziej ryzykownych wykroczeń – wyprzedzanie innych pojazdów przed przejściem dla pieszych, a dodatkowo również na terenie prowadzonego ręcznie kierowania ruchem przez pracowników drogowych. Do tego doszło jeszcze przekroczenie linii ciągłej.

Kuprewicz natychmiast przekazał informacje o incydencie do policjantów patrolujących drogi w Olecku, którzy zatrzymali winowajcę w kolejnej miejscowości. Dzięki nagraniu z samochodowej kamery Kuprewicza, kierowca nie miał możliwości uniknąć odpowiedzialności za swoje działania. Ostatecznie został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i otrzymał 15 punktów karnych.