Dramatyczne wydarzenia w Giżycku – bracia oskarżeni o brutalne pobicie

Dramatyczne wydarzenia w Giżycku – bracia oskarżeni o brutalne pobicie

Bracia, mający 36 i 37 lat, przebywać będą za kratami przez najbliższe trzy miesiące. Są oni podejrzewani o to, że dokonali brutalnego ataku na 43-letniego mieszkańca powiatu giżyckiego. Takie przestępstwo wiąże się ze sporym zagrożeniem dla ofiary i może skutkować karą pozbawienia wolności do ośmiu lat. Jeden z braci będzie musiał stawić czoła konsekwencjom jako tzw. „multirecydywista”.

Informacja o ataku na 43-latka dotarła do dyżuru jednostki w Giżycku 12 sierpnia, około godziny piątej rano. Według zgłoszenia, mężczyzna został pobity przy użyciu noża. Ze zgłoszenia wynikało, że napastnicy, dwaj mężczyźni z jednego z giżyckich osiedli, zaatakowali ofiarę pięściami i nożem. W rezultacie tego brutalnego napadu ofiara musiała zostać przewieziona do szpitala na czym zasłużyła ekipa pogotowia. Policjanci z Giżycka ustalili, że incydent był wynikiem błahego konfliktu, który szybko przerodził się w gwałtowną awanturę i zaowocował atakiem na 43-latka. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali miejsce pobytu podejrzanych i zatrzymali sprawców – dwóch braci w wieku 36 i 37 lat.

18 sierpnia 2023 roku bracia zostali postawieni przed sądem, gdzie usłyszeli zarzuty brutalnego pobicia z użyciem noża, które doprowadziło do poważnych obrażeń 43-latka. Sąd uwzględnił wnioski policji i prokuratury i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Bezpośrednio po rozprawie sądowej mężczyźni trafili do aresztu. Starszy z braci będzie odpowiadał jako „multirecydywista”.