Potencjalna kara do 3 lat za posiadanie narkotyków dla mieszkańca powiatu giżyckiego

Potencjalna kara do 3 lat za posiadanie narkotyków dla mieszkańca powiatu giżyckiego

39-letni mężczyzna z powiatu giżyckiego stanie przed sądem za posiadanie substancji odurzających. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Został on zatrzymany przez policję, zgromadzili dowody w postaci narkotyków znajdujących się w jego posiadaniu.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 30 sierpnia, kiedy to funkcjonariusze Policji w Giżycku zajmujący się walką z przestępczością narkotykową przeprowadzili interwencję. Od początku mieli przekonanie, że mężczyzna jest w posiadaniu nielegalnych substancji. Jak potwierdziła Iwona Chruścińska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, w domu 39-letniego mężczyzny znaleziono 12 gramów marihuany.

Zatrzymany tłumaczył się, twierdząc, że narkotyki były przeznaczone jedynie dla niego samemu i „lubi sobie czasem zapalić”. Mimo to został aresztowany, a znalezione środki odurzające zostały skonfiskowane przez policję.

Według obowiązującego prawa o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie takich substancji grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności. Policja chciała podkreślić, że jeśli ilość narkotyków jest znaczna, kara może wynieść nawet do 10 lat pozbawienia wolności.