Wielki sukces giżyckiej policji: ogromna konfiskata nielegalnej kontrabandy tytoniowej

Wielki sukces giżyckiej policji: ogromna konfiskata nielegalnej kontrabandy tytoniowej

Przyłapani na gorącym uczynku, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zarekwirowali monumentalną ilość nielegalnie przemycanej kontrabandy tytoniowej. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 4200 paczek papierosów oraz 29 kg tytoniu, które nie posiadały obowiązkowych polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość rynkowa przechwyconych towarów to około 140 tysięcy złotych.

Działania policyjne, mające na celu rozpracowanie i powstrzymanie nielegalnego handlu tytoniem, miały miejsce w czwartek (14 września) na terenie Giżycka. W akcji uczestniczący policjanci przeprowadzili gruntowne przeszukania dwóch mieszkań oraz jednego pojazdu osobowego. W rezultacie udało im się zabezpieczyć wspomniane 4200 paczek papierosów i 29 kg surowego tytoniu. Wszystkie te towary zostały przemycane do Polski bez stosownych opłat celnych, akcyzowych czy podatkowych (VAT).

W związku z tą sprawą, aresztowany został 49-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty dotyczące paserstwa. Jeśli zostanie uznany winnym, grozi mu surowa kara grzywny za przestępstwo skarbowe. Na razie zabezpieczono majątkowo kwotę 20 tysięcy złotych jako potencjalną karę dla podejrzanego.