Interwencja straży pożarnej przy pożarze poddasza w Sterławkach Małych

Interwencja straży pożarnej przy pożarze poddasza w Sterławkach Małych

W Sterławkach Małych, miejscowości położonej w gminie Giżycko, doszło do pożaru poddasza budynku wielorodzinnego. Sytuację tę musieli opanować strażacy z kilku okolicznych jednostek: Rynu, Giżycka, Spytkowa, Sterławek Wielkich i Kętrzyna. Połączone siły strażaków z różnych jednostek zostały skierowane na miejsce zdarzenia w nocy 18 listopada.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Rynu dzielą się szczegółami swojej interwencji. Jak informują, powiadomienie o wybuchu pożaru wpłynęło do nich tuż po godzinie pierwszej w nocy. Zdaniem strażaków, ogień obejmował konstrukcję dachową budynku, a także dach parteru oraz przestrzenie znajdujące się poniżej niego. Działania strażaków polegały na dostarczaniu dodatkowych zasobów dla Państwowej Straży Pożarnej, a także wdrożeniu dwóch zastępów do czynności gaśniczych, rozbierania uszkodzonych elementów oraz dogaszania ognia.

Pomimo dramatyczności sytuacji, nie odnotowano żadnych obrażeń wśród mieszkańców budynku. Wszyscy zdołali bezpiecznie opuścić zagrożony ogrodem dom.