Główne wydarzenia sportowe w Giżycku: Mazurski Bieg Sylwestrowy zaskakuje nową trasą i lokalizacją

Główne wydarzenia sportowe w Giżycku: Mazurski Bieg Sylwestrowy zaskakuje nową trasą i lokalizacją

W ubiegłym roku Giżycko stworzyło wyjątkowe zwieńczenie roku pełnego pośpiechu i chaosu, po raz pierwszy goszcząc Mazurski Bieg Sylwestrowy. Wydarzenie to wróciło w zupełnie odświeżonym wydaniu, zaskakując uczestników całkowicie innowacyjną lokalizacją oraz licznymi niespodziankami. Ciekawi jesteście, jakimi atrakcjami planują was zaskoczyć organizatorzy tego eventu, przyciągający biegaczy z każdego zakątka naszego kraju?

Bieg odbędzie się 30 grudnia 2023 r., a jego dystans wynosi 5 km. Uczestnicy będą mogli wybrać między biegiem a marszem. Trasę zaplanowano tak, aby była zarówno ekscytująca, jak i szybka, a jednocześnie pozwalała na podziwianie najważniejszych giżyckich atrakcji turystycznych. Biegacze będą mieli okazję doświadczyć wszystkiego, co na Mazurach jest najbardziej wartościowe: wody, lasów oraz historycznych budowli. Główna część wydarzenia będzie miała miejsce nad Kanałem Łuczańskim, w pobliżu zabytkowego mostu obrotowego i dawnego zamku krzyżackiego, który teraz pełni rolę Hotelu St. Bruno.

Start biegu jest zaplanowany na 14:00. Uczestnicy ruszą do biegu po sygnale armatnim. Będą biegli trasą Świętego Brunona oraz fragmentem Mazurskiej Pętli Rowerowej, zmierzając w stronę Twierdzy Boyen. W trakcie drogi miną krzyż na wzgórzu św. Brunona oraz wieżę widokową, która umożliwia podziwianie jeziora Niegocin.