27 lat tradycji: Świąteczna wizyta Mikołaja w domach chorych i niepełnosprawnych dzieci

27 lat tradycji: Świąteczna wizyta Mikołaja w domach chorych i niepełnosprawnych dzieci

W 1993 roku rozpoczęła się niezwykła inicjatywa, której głównym celem było dostarczenie świątecznych prezentów do domów chorych i niepełnosprawnych dzieci. Kto by przypuszczał, że ta akcja nabierze takiego rozmachu i będzie kontynuowana przez kolejne 27 lat?

6 grudnia, z okazji Mikołajek, konwój z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach zdecydował się odwiedzić sześć osób. Były to dzieci, które ze względu na swoje schorzenia nie były w stanie dotrzeć do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze. Tam dzień wcześniej, dla wielu podopiecznych ośrodka, odbyły się magiczne zabawy z Elfami oraz wręczono wspaniałe paczki.

Wójt gminy Giżycko, Marek Jasudowicz, przywdział strój Mikołaja i z dzwoneczkiem w dłoni udał się do Bystrego, Gorazdowa, Doby, Wilkas oraz Upałt Małych. Przemek, Wojtek, Judyta, Marta, Bartek i Andrzej są obecnie dorosłymi, mają ponad 30 lat, lecz mimo tego, grudzień bez Mikołaja byłby dla nich niekompletny. Z wielką starannością przygotowywali się do tej wizyty, oczekując z niecierpliwością na przybycie gościa.

Widok Mikołaja oraz pełnego słodyczy świątecznego worka sprawił, że ich twarze rozjaśniły się radością. Każdy z nich chciał choć na chwilę przytulić się do gościa, aby poczuć magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Na pożegnanie wszystkie dzieci prosiły Mikołaja, aby pamiętał o nich i koniecznie wrócił za rok.