Eksplozja pieca centralnego ogrzewania w Kamionkach: jedna osoba hospitalizowana

Eksplozja pieca centralnego ogrzewania w Kamionkach: jedna osoba hospitalizowana

Niebezpieczne zdarzenie, które miało miejsce w Kamionkach w powiecie giżyckim, spowodowało szereg konsekwencji. Eksplodował tam piec do centralnego ogrzewania, który uszkodził budynek i spowodował poparzenia u jednej z mieszkanek. Została ona natychmiast przewieziona do szpitala.

To dramatyczne wydarzenie rozegrało się 7 stycznia tuż przed godziną 17:00. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wybuchu i natychmiast skierowała na miejsce służby ratunkowe. Przybywszy na miejsce, strażacy stwierdzili, że pięciu mieszkańców zdążyło opuścić dom zanim dotarli na miejsce.

Jednak nie wszystkim udało się uniknąć obrażeń. Jedna z domowników, 78-letnia kobieta, doznała poparzeń na 18% swojego ciała. Została ona natychmiast przetransportowana do szpitala w Giżycku – informuje Mateusz Pupek, oficer prasowy Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

W związku ze zniszczeniem budynku, ofiary eksplozji otrzymały zakwaterowanie na noc w pobliskiej świetlicy wiejskiej. Eksplodowany budynek doznał poważnych uszkodzeń i wymaga teraz wykonywania szereg prac remontowych. Z tego powodu na miejsce ma zostać wezwany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Giżycka, który oceni stan budynku.

Przyczyny eksplozji są obecnie badane przez policję. Tymczasem, mieszkańcy domu muszą skorzystać z tymczasowego schronienia w świetlicy wiejskiej.