Tragiczny wypadek w Staświnach: Nieostrożny kierowca ciężarówki spowodował zderzenie

Tragiczny wypadek w Staświnach: Nieostrożny kierowca ciężarówki spowodował zderzenie

W niewielkiej miejscowości Staświny, w gminie Miłki, doszło do niebezpiecznego incydentu na drodze. Kierowca samochodu ciężarowego, niezbyt ostrożnie wykonując manewr wyprzedzania, nie sprawdził, czy nie jest jednocześnie wyprzedzany przez inny pojazd. Niestety, ta niedbałość doprowadziła do poważnego wypadku – kobieta prowadząca samochód osobowy musiała zjechać do przydrożnego rowu, co spowodowało dachowanie jej pojazdu. Mimo dramatycznej sytuacji, żaden z uczestników zdarzenia nie doznał ciężkich obrażeń.

Kilka dni temu, 13 lutego, około godziny 16, miało miejsce to zgubne dla wielu osób zdarzenie. Policjanci oraz świadkowie incydentu potwierdzili, że kierowca ciężarówki nie upewnił się przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania, czy nie jest jednocześnie wyprzedzany przez inny pojazd.

Ciąg dalszy zdarzeń był niemalże filmowy – w momencie gdy oba pojazdy znalazły się na tej samej linii, kobieta za kierownicą samochodu osobowego zmuszona była skręcić na przeciwległe pobocze. Niestety, tam uderzyła w drzewo co doprowadziło do dachowania jej pojazdu. Zarówno ona, jak i jej pasażer, zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

Sprawca całego zamieszania został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Policja apeluje o ostrożność i przypomina o konieczności upewniania się przed wykonaniem manewru wyprzedzania.