"Łączy nas turystyka" – wyniki tegorocznego konkursu na małe projekty turystyczne

"Łączy nas turystyka" – wyniki tegorocznego konkursu na małe projekty turystyczne

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił rezultaty tegorocznej edycji konkursu „Łączy nas turystyka”. Zgłoszone do niego małe projekty turystyczne zdobyły finansowe wsparcie, które otrzymało 13 gmin z tego regionu.

Marszałek województwa, Marcin Kuchciński, podkreślił w rozmowie z Radiem 5, że przyznane środki finansowe, których wartość wynosi 230 tysięcy złotych, mają na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej Warmii i Mazur przez realizację różnych przedsięwzięć.

W gronie beneficjentów znalazła się także gmina Orzysz. Samorząd tej gminy uzyskał blisko 20 tysięcy złotych, które mają być przeznaczone na zagospodarowanie brzegu jeziora Śniardwy.

Kolejną gminą, która otrzymała dofinansowanie jest Giżycko. W ramach konkursu „Łączy nas turystyka” ta gmina uzyskała 25 tysięcy złotych na realizację swojego projektu o nazwie „Krukliński ptasi zakątek – turystyczne zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Kruklin”. Na budowę pomnika Kanta, Gołdap wygospodarowała z kolei środki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.