Policja bada incydent drogowy z udziałem rowerzysty na Alei 1 Maja w Giżycku

Policja bada incydent drogowy z udziałem rowerzysty na Alei 1 Maja w Giżycku

Rozpoczęto dochodzenie w sprawie wypadku drogowego na Alei 1 Maja w Giżycku, do którego doszło z udziałem rowerzysty. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu dostawczego zderzył się z rowerzystą, który przekraczał przejście dla pieszych.

Wypadku tego dokładnie 29 maja, tuż po godzinie siódmej rano, doszło na wspomnianej już ulicy – Alei 1 Maja w Giżycku. W wyniku niefortunnego splotu wydarzeń kierujący pojazdem dostawczym zderzył się z rowerzystą, stojącym na przejściu dla pieszych.

Według ustaleń policji, zdarzenie miało miejsce, gdy mężczyzna prowadzący rower przecinał pasy pieszych od strony ulicy Traugutta, kierując się w stronę ulicy Pocztowej. Wtedy do miejsca zdarzenia nadjechał samochód dostawczy. Rowerzysta wpadł na pojazd, co spowodowało jego upadek na asfalt – takie są relacje policjantów z Giżycka.

Po kolizji, kierowca samochodu dostawczego podjął decyzję o udzieleniu pomocy poszkodowanemu, 93-letniemu rowerzyście i pomógł mu podnieść się z drogi. Po krótkiej wymianie słów, kierowca oddalił się od miejsca zdarzenia. Na miejscu pojawiła się ekipa pogotowia ratunkowego, jednak na szczęście starszy pan nie doznał poważnych obrażeń.

Obecnie funkcjonariusze policji próbują ustalić przyczyny i okoliczności tego incydentu oraz identyfikować drugą stronę zaangażowaną w to zdarzenie.