Giżycko stawia na żyzne kolory natury: sadzenie różnorodnych kwiatów w mieście

Giżycko stawia na żyzne kolory natury: sadzenie różnorodnych kwiatów w mieście

Radosna transformacja centrum Giżycka rozpoczęła się wraz z nadejściem wiosny, kiedy świeże, kolorowe nasadzenia zażyły pierwszych promieni słońca. Skwer położony pomiędzy al. 1 Maja i ul. 3 Maja został ożywiony pięknymi roślinami, które zostały posadzone jesienią ubiegłego roku. Diana Czechowska, inspektor w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, podkreśla, że celem tego przedsięwzięcia jest utrzymanie atrakcyjności rabaty przez cały sezon, tak aby rośliny kwitły aż do nadchodzącej jesieni.

Już na samym początku sezonu, na rabacie swoje barwy prezentują cebulowe rośliny. Sadzone jesienią, ogromnie cieszą oczy mieszkańców już na wczesnym etapie wiosny. To widok niezwykle poruszający, zwłaszcza po długim okresie zimy, kiedy każdy z nas tęskni za ujrzeniem bogactwa kolorów natury.

– Pierwsze dojrzałe rośliny to żonkile i krokusy, które pojawiają się na bocznej rabacie. Następnie na większej rabacie kwitną tulipany w odmianach „Rasta Parrot” oraz „Negrita Double”. Gdy tulipany są w pełni kwitnienia, dołączają do nich czosnki ozdobne, konkretnie mowa tu o czosnku aflatuteńskim. Te rośliny przedłużają spektakl na rabacie aż do czerwca – informuje Diana Czechowska, autorka projektu rabaty.