Zasilenie pracy policyjnej podczas długiego weekendu w Giżycku

Zasilenie pracy policyjnej podczas długiego weekendu w Giżycku

Podczas ostatniego długiego weekendu, siły policyjne w Giżycku miały ręce pełne roboty. W tym czasie interweniowali na miejscu pięciu kolizji drogowych oraz jednego wypadku. Dodatkowo, przeprowadzili 101 kontroli pojazdów na drogach.

Niedziela była dniem, który przyniósł kolejne poważne zdarzenie. Kilka minut po godzinie 15:00, w miejscowości Siedliska, znajdującej się w gminie Wydminy, doszło do groźnej sytuacji drogowej. Z informacji zdobytych od policjantów wynika, że kobieta prowadząca samochód marki vw golf, jadąc w kierunku Wydmin, zaobserwowała nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd, który poruszał się z nadmierną prędkością.

Panicznie próbując uniknąć kolizji, kierująca vw golfem zjechała na pobocze drogi. Niestety, straciła kontrolę nad pojazdem i wpadła w poślizg. Skutkiem tego była utrata panowania nad autem i jego dachowanie. W aucie podróżowało również 4-letnie dziecko.

Po wypadku dziewczynka została poddana konsultacji lekarskiej, a następnie przekazana pod opiekę swojej rodziny. Natomiast jej matka, doznając bólu kręgosłupa, została przewieziona do szpitala w Giżycku.