Wiosenny turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży na kortach AZS Wilkasy 15-16 czerwca 2024

Wiosenny turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży na kortach AZS Wilkasy 15-16 czerwca 2024

Stowarzyszenie Akademicki Związek Sportowy oraz lokalne władze Giżycka mają zaszczyt zaprosić dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w nadchodzącym turnieju tenisowym. Wydarzenie, które odbędzie się na kortach tenisowych AZS Wilkasy, jest zaplanowane na najbliższy weekend, a dokładnie 15-16 czerwca 2024 roku. Ta sportowa impreza jest częściowo finansowana ze środków budżetowych Gminy Giżycko, głównej organizatorki tej inicjatywy.

Główną stawką turnieju będzie Puchar Wójta Gminy Giżycko, co dodaje rywalizacji dodatkowej rangi. Ale nie tylko o trofeum będą toczyły się zmagania. Organizatorzy zapewniają również atrakcyjne nagrody oraz gwarantują doskonałą atmosferę pełną sportowej rywalizacji.

Zawody tenisowe odbędą się zarówno w hali sportowej, jak i na zewnętrznych kortach ceglanych należących do Akademickiego Związku Sportowego. Turniej podzielony jest na różne grupy wiekowe i kategorie, co pozwoli na sprawiedliwą rywalizację oraz dostosowanie poziomu gry do umiejętności zawodników.

Pierwsze rozgrywki zaczynają się w sobotę 15 czerwca o godzinie 9:00, gdzie zagrają dziewczynki z kategorii „piłka pomarańczowa” (urodzone w 2015 roku lub później), a następnie o godzinie 12:00 przystąpią do gry chłopcy z tej samej kategorii. Druga część dnia to zmagania na piłkach „zielonych” (roczniki 2013-2014), gdzie kolejno będą rywalizować dziewczynki oraz chłopcy. Natomiast w niedzielę 16 czerwca na kortach ceglanych rozegrane zostaną mecze dla dzieci starszych używających „twardych” piłek – młodzicy (2010-2012) oraz kadeci (2007-2009).