XVII edycja prestiżowego festiwalu filmowego BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane rozpoczyna się w Giżycku

XVII edycja prestiżowego festiwalu filmowego BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane rozpoczyna się w Giżycku

W dniach 2 i 3 lipca Giżycko stanie się centrum filmowego świata, kiedy to odbędzie się tam inauguracyjna część XVII festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Wydarzenie uświetnią swoją obecnością aktorzy oraz reżyser filmu „Skołowani”. Wśród nich znajdą się Jan Macierewicz, który odpowiada za reżyserię tego obrazu, a także aktorzy Michał Czernecki i Jerzy Bończak. Wszyscy oni pojawią się na inauguracji festiwalu prowadzonej w giżyckiej Ekomarinie 2 lipca, natomiast dnia następnego uczestniczyć będą w specjalnym spotkaniu zorganizowanym w Kinie Nowa Fala.

Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane to wydarzenie, które zaprasza miłośników kina przez całe wakacje, odbywające się każdego wtorku oraz środy. Miejsce projekcji to Port Ekomarina Giżycko, gdzie filmy można oglądać zarówno z lądu, jak i z jachtów. W tym drugim przypadku wystarczy skorzystać z specjalnej festiwalowej częstotliwości radiowej 87,7 MHz, która umożliwi odbiór dźwięku na każdym pokładzie.

Słońce schodzące za horyzontem, o 21:30 w lipcu i 21:00 w sierpniu, stanowi sygnał do rozpoczęcia seansu. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny, co dodatkowo zachęca do skorzystania z tej wyjątkowej oferty.