Podsumowanie wakacji na drogach powiatu giżyckiego

Podsumowanie wakacji na drogach powiatu giżyckiego

Dopiero co zakończone wakacje pozwoliły giżyckim policjantom na podsumowanie sytuacji na drogach. W tym czasie doszło do dziewięciu wypadków, 128 kolizji, a ponadto 43 kierowców prowadziło po spożyciu alkoholu, z czego 15 w stanie nietrzeźwości.

W dziewięciu wypadkach, które miały miejsce podczas wakacyjnych miesięcy zmarła jedna osoba, a 10 odniosło obrażenia. Ponadto 128 razy funkcjonariusze interweniowali przy kolizjach, ujawnili 45 pijanych kierujących, a 15 było w stanie nietrzeźwości.

Lista popełnionych wykroczeń

Łącznie mundurowi wylegitymowali niemal dwa tysiące uczestników ruchu drogowego, którzy kierowali pojazdami, jednośladami i byli pieszymi. 109 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych, a interwencje wobec kierowców jadących zbyt szybko przeprowadzono 1 027 razy.

21 z tych kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h. Całościowo naruszenie to stanowiło 75% wszystkich popełnionych wykroczeń.

Policjanci dodatkowo skontrolowali stan trzeźwości u blisko czterech tysięcy kierujących. Dodatkowo 55 osób nie skorzystało z pasów bezpieczeństwa, natomiast 16 osób korzystało w trakcie jazdy z telefonu. 89 kierujących z kolei nieprawidłowo wykonywało manewr wyprzedzania, prowadząc do kolizji.