Kolejni pijani kierowcy zatrzymani w Giżycku

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani w Giżycku

Policjanci bardzo często informują o potencjalnie tragicznych skutkach prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Wszelkiego rodzaju komunikaty nie trafiły jednak do dwóch kierowców, którzy pomimo wcześniejszego spożycia napojów procentowych wsiedli za kółko. Obaj na szczęście zostali zatrzymani.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu rzecz jasna może skutkować tragicznymi konsekwencjami. Policjanci i inne służby bardzo często przeprowadzają róznego rodzaju akcje informacyjne, których celem jest przekazywanie wiedzy w tym zakresie i ostrzeganie przed potencjalnymi skutkami jazdy na „podwójnym gazie”.

Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych

W ostatni poniedziałek patrol ruchu drogowego pracujący w Gajewie w gminie Giżycko zatrzymał do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca gminy, przemieszczającego się po drodze autem marki opel. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę jego stanu trzeźwości. Okazało się, że posiadał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało już zabrane prawo jazdy.

Drugi bardzo podobny przypadek miał miejsce już w samym Giżycku na ulicy Obwodowej. W tym przypadku policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu przez innych uczestników ruchu drogowego.

W ostatni wtorek policjanci dowiedzieli się, że około godziny 5:30 kierowca opla wjechał do przydrożnego rowu i najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący miał w organizmie ponad jeden promil. Pasażer auta również był nietrzeźwy, wobec czego została od niego pobrana krew. Obaj mężczyźni trafili do celi w oczekiwaniu na wyjaśnienie sprawy.