Bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet

Na początku grudnia w Giżycku zostaną zorganizowane warsztaty skierowane do wszystkich kobiet, które chcą czuć się bezpiecznie w sytuacjach, które wymagają nagłej i szybkiej reakcji. Odbędą się bowiem warsztaty asertywności, budowania pewności siebie i samoobrony WenDo dla kobiet i dziewcząt.

Spotkanie będzie organizowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Do udziału w warsztatach zapraszane są uczennice giżyckich szkół średnich i zawodowych. Co najważniejsze, udział w spotkaniach jest bezpłatny, dlatego mogą się pojawić kobiety bez wcześniejszej wpłaty.

Zapowiedź warsztatów

WenDo jest techniką, która powstała ponad 30 lat temu w Kanadzie. Przez ten czas zyskała uznanie na całym świecie jako metoda przeciwdziałania przemocy wśród kobiet. Dzięki niej wszystkie chętne mogą się nauczyć obrony przed atakiem fizycznym i psychicznym, a przede wszystkim tego, jak do takich sytuacji nie dopuścić.

W ramach warsztatu WenDo uczestniczki poznają między innymi podstawowe techniki samoobrony, elementy samoobrony psychicznej, pracę z postawą ciała, pracę z oddechem i głosem, a także tajniki asertywności, która w kontekście niebezpiecznych sytuacji może okazać się nieoceniona. Cechy te pozwalają odnaleźć drogę do własnej siły.

Wymagania przed warsztatami

Warsztaty kierowane są przede wszystkim do dziewcząt i kobiet, które są zdecydowane na zdobycie nowych umiejętności, chcą coś zmienić w swoim życiu i potrzebują odnaleźć siłę oraz motywację do dalszego rozwoju.

Grupy warsztatowe będą liczyć od ośmiu do 12 uczennic. Jeśli chodzi o strój, preferowany jest wygodny i swobodny, pozwalający na komfortowe siedzenie na podłodze i wykonywanie ćwiczeń. Konieczne jest również obuwie zmienne, zapobiegające ślizganiu się.

Warsztaty odbędą się 4 grudnia 2021 roku w godzinach 9:00 – 16:00 w świetlicy Socjoterapeutycznej przy ulicy Sikorskiego 3b w Giżycku. Zgłoszenia należy kierować na adres: [email protected].