Dwóch 20-latków recydywistów zatrzymanych. Włamywacze trafili do aresztu

Dwóch 20-latków recydywistów zatrzymanych. Włamywacze trafili do aresztu

Policjanci z Giżycka zatrzymali dwóch 20-letnich mężczyzn, którzy w ostatnim czasie mieli się dopuścić kilku kradzieży i włamań na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy mieli się włamać między innymi do sklepu, domku letniskowego, aut i garażu, a ich łupem miało paść kilka przedmiotów.

Od kilku dni giżyccy policjanci pracowali nad rozwikłaniem zagadki polegającej na włamaniach do samochodów i innych obiektów leżących na terenie Giżycka. Dzięki zebranym dowodom zdołali ustalić, że związek z tymi sprawami może mieć dwóch mieszkańców Giżycka. Do ich zatrzymania i doprowadzenia do aresztu doszło 29 listopada.

Liczne kradzieże i włamania

W trakcie dochodzenia policjanci ustalili, że 20-latkowie w porozumieniu włamali się do jednego ze sklepów i ukradli z niego dwa kartony z odzieżą o wartości ponad trzech tysięcy złotych. Ponadto byli odpowiedzialni za włamania do aut, garażu i domku letniskowego, z którego ukradli sprzęt wędkarski, elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny.

Łączna wartość skradzionych przez nich przedmiotów oscylowała w granicach ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zdołali również ustalić, że mężczyźni mogą mieć bezpośredni związek z innymi przestępstwami, do których dochodziło na terenie Giżycka.

Mogą trafić do więzienia na 15 lat

Dzięki zatrzymaniu 20-latków funkcjonariuszom udało się odzyskać większość skradzionych przedmiotów, które w najbliższym czasie mają wrócić do ich prawowitych właścicieli. Co najgorsze dla obu zatrzymanych dopuścili się oni przestępstw w warunkach recydywy.

W ostatni wtorek prokurator posługując się zebranym materiałem dowodowym przedstawił zatrzymanym 20-latkom zarzuty. Dotyczą one kradzieży z włamaniem, na skutek czego sąd zastosować wobec nich karę aresztu na okres trzech miesięcy. W przypadku tego typu przestępstw w warunkach recydywy grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.