Odblaski są ważne – policyjna akcja na ulicach Giżycka

Odblaski są ważne – policyjna akcja na ulicach Giżycka

Pod koniec grudnia 2022 odbyła się nietypowa akcja giżyckiej policji. Zatrzymywali oni przechodniów i informowali o konieczności noszenia odblasków. Rozdawali również materiały informacyjne i odblaski.

Cała akcja miała na celu przypomnienie pieszym, że bez odblasków, po zmroku, są kompletnie niewidoczni dla kierujących pojazdami. Co istotne, na samych pouczeniach się nie skończyło. Chętni otrzymywali materiały promocyjne i informacyjne, nawiązujące do bezpiecznego poruszania się po zmroku. Najważniejsze jednak okazały się odblaski. Nie każdy wie, że poruszanie się bez nich po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest karane mandatem.

Policjanci zwracali również uwagę na miejsce, gdzie ma być umieszczony odblask. Zbyt wysoko, może nie dopełnić swojego zadania. Dlatego najlepiej montować je jak najniżej, jednak we wciąż dobrze odsłoniętej pozycji.

W całej akcji brali udział przedstawiciele Powiatu Giżyckiego, Zarządu Dróg Powiatowych w Giżycku oraz Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.