Uwaga na utrudnienia na ulicy Nabrzeżnej w Giżycku. Trwa remont!

Uwaga na utrudnienia na ulicy Nabrzeżnej w Giżycku. Trwa remont!

Na początku kwietnia 2023 r. Wydział Planowania Inwestycji urzędu miasta Giżycko poinformował o utrudnieniach na ulicy Nadbrzeżnej dniach od 4 maja do 9 czerwca 2023 r w godzinach między 7 a 10 rano. Cała przestrzeń będzie wyłączona z ruchu samochodowego i pierwszego. Działania te, związane są z robotami polegającymi na cyklicznym betonowaniu umocnień kanału Łuczańskiego.

Ulica Nadbrzeżna Giżycku między 4 maja a 6 czerwca 2023 r. będzie zamykana dla ruchu drogowego oraz dla ruchu pieszego. Ma to bezpośredni związek z pracami budowlanymi na kanale Łuczańskim. Z racji tego, że prace drogowe i budowlane są przeprowadzane z lądu, konieczna jest wyłączenie z ruchu ulicy Nadbrzeżnej. Aby nie wprowadzać więcej zmian niż to potrzebne ulica będzie zamykana jedynie w godzinach od 7 rano do 10:00.

Policja apeluje o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na prowadzone oznakowanie pionowe. Piesi i rowerzyści proszeni są o kierowanie się drugą stroną ulicy. Ze względów bezpieczeństwa ruch po chodniku i ścieżce rowerowej prowadzącej wzdłuż kanału będzie zabroniony.
Koniec pracy zaplanowany jest na koniec czerwca 2023 r.