Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku celebrował 15-lecie Uniwersytetu w Ełku

Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku celebrował 15-lecie Uniwersytetu w Ełku

Przedstawicielki z Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku miały zaszczyt uczestniczyć w jubileuszowej uroczystości, która była organizowana przez ich odpowiedniki z Ełckiego Uniwersytetu. Wydarzenie to miało miejsce 20 października i odbywało się w Ełckim Centrum Kultury. Właśnie tam została świętowana piętnasta rocznica założenia ełckiej instytucji edukacyjnej dla seniorów.

Uroczystość umocniła prestiż dzięki obecności dyrektor CPUIS, Pani Ewy Ostrowskiej, która dołączyła do delegacji z Giżycka. Momentem kulminacyjnym inauguracji było przedstawienie wieloaspektowej działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku poprzez ciekawą prezentację. Nie zabrakło również symbolicznego wręczenia indeksów nowym studentom, co podkreślało otwartość uniwersytetu na nowych członków społeczności.

Ostatnia część uroczystości była poświęcona występom artystycznym, które dodatkowo umiliły to wyjątkowe wydarzenie. Zwieńczeniem ceremonii były słowa wdzięczności i serdeczne życzenia, które skierowano do wszystkich obecnych. Pani Ewa Ostrowska również dołączyła swoje podziękowania, wyrażając wdzięczność za możliwość współpracy i wymiany doświadczeń z ełckim uniwersytetem. W swoim krótkim przemówieniu, wyraziła nadzieję na dalsze sukcesy ełckiej instytucji w tworzeniu pozytywnych działań dla starszych osób.