Wielka akcja sprzątania zainicjowana przez Płetwonurków Płetwal

Wielka akcja sprzątania  zainicjowana przez Płetwonurków Płetwal

Giżycki Klub Płetwonurków Płetwal, znany z licznych aktywności proekologicznych, po raz kolejny podejmie się zadania posprzątania Kanału Łuczańskiego. W tym roku miejsce akcji uległo nieznacznej zmianie – ze względu na wykonywane prace remontowe na kanał łączący jeziora Niegocin i Kisajno, wolontariusze będą koncentrować swoje wysiłki przy wejściu do Kanału Łuczańskiego od strony jeziora Niegocin.

Organizatorzy z radością zapraszają do włączenia się w tę inicjatywę nie tylko płetwonurków, ale także wszystkich miłośników wodnych aktywności oraz mieszkańców Giżycka. Pragną podkreślić wagę współpracy, przekazując hasło „W jedności siła”. Po wyczerpującej pracy, dla uczestników przewidziano posiłek regeneracyjny. Dodatkowo, dla pierwszych 50 osób, które zadeklarują swój udział w akcji, organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki.

Organizatorzy zadbali również o kwestię bezpieczeństwa uczestników. Nad ich zdrowiem i życiem czuwać będą wykwalifikowani ratownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Ratunkowej w Giżycku, a także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

Akcja sprzątania Kanału Łuczańskiego jest współfinansowana przez Miasto Giżycko, co świadczy o dużym zaangażowaniu lokalnej społeczności w dbanie o swoje środowisko naturalne.