Start wiosny z rozgrywkami sportowymi na Pływalni Krytej MOSiR w Giżycku

Start wiosny z rozgrywkami sportowymi na Pływalni Krytej MOSiR w Giżycku

Na początku sezonu wiosennego, precyzyjnie 21 marca 2024 roku, obiekt Pływalni Krytej MOSiR w malowniczym Giżycku stał się areną rywalizacji dla 55 uczestników. Sportowcy reprezentowali 8 klubów, które są częścią Olimpiad Specjalnych w naszym regionie.

Za organizację tego sportowego wydarzenia odpowiadały trzy instytucje: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku, Stowarzyszenie SZANSA, które aktywnie działa na rzecz osób z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także gospodarz zawodów – Pływalnia Kryta MOSiR.

Olimpiady Specjalne mają za zadanie wspieranie rozwoju osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zapewniają one możliwość uczestnictwa w treningach oraz rywalizacji sportowej. Jednak równie istotnym celem jest popularyzacja wiedzy na temat możliwości osób z tym typem niepełnosprawności i tym samym budowanie większej świadomości społecznej.

Założeniem Olimpiad Specjalnych jest przekonanie, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, mają możliwość trenować, cieszyć się sportem i czerpać z niego korzyści. Wszystko to możliwe jest, dzięki odpowiedniej motywacji i instrukcji, oraz dostosowaniu dyscyplin sportowych do indywidualnych potrzeb uczestników.

Głównym celem tej imprezy było wyselekcjonowanie zawodników, którzy będą reprezentować region na ogólnopolskich zawodach w Rybniku. Organizatorzy pragnęli również zainspirować młodych ludzi do regularnych treningów pływackich.