Sezonowa Opłata za Parking w Giżycku Nadal Obowiązuje

Sezonowa Opłata za Parking w Giżycku Nadal Obowiązuje

Parkowanie w Giżycku podlega opłatom, co jest tradycją już od kilku sezonów. Począwszy od maja do końca września, kierowcy muszą płacić za parkowanie na takich obszarach miasta jak Plac Grunwaldzki oraz ulice Warszawska i Olsztyńska.

Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania (SSPP) i Płatne Parkingi (PP) w Giżycku funkcjonują od 1 maja do 30 września. Ceny parkowania nie ulegną zmianie w porównaniu do ubiegłego roku. Za pół godziny parkowania zapłacimy 1 zł, za cały dzień 20 zł, a za tydzień 60 zł. Mieszkańcy Giżycka mają możliwość skorzystania ze specjalnej zniżki – na przykład poprzez zakup abonamentu z Kartą Mieszkańca lub abonamentu dla mieszkańca strefy.

W ramach Sezonowej Strefy Płatnego Parkowania i Płatnych Parkingów dostępne są różne typy abonamentów. Dla mieszkańców strefy przewidziano kartę abonamentową* za 1,00 zł/miesiąc, która obejmuje jedynie ulicę, przy której osoba posiada zameldowanie. Taka karta będzie wydawana zgodnie z adresem zameldowania, który musi być położony w obrębie SEZONOWEJ STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA. Aby nabyć taką kartę, konieczne jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego miejsce zameldowania. Karta abonamentowa zawiera numer rejestracyjny pojazdu, a ten rodzaj abonamentu nie jest dostępny na płatnych parkingach.