Zagadkowa śmierć starszej kobiety na mazurskim jeziorze

Zagadkowa śmierć starszej kobiety na mazurskim jeziorze

Staruszka w wieku 82 lat została znaleziona martwa w jeziorze Sołtmany, położonym w powiecie giżyckim, w województwie warmińsko-mazurskim. Przed śmiercią, kobietę obserwowano podczas wędkowania z lokalnego pomostu.

Zgłoszenie o zdarzeniu do służb ratowniczych wpłynęło w piątek 3 maja, krótko po godzinie 13. Znalezisko stanowiło ciało starszej pani, zidentyfikowaną jako 82-letnia mieszkanka Wydmin. Znana była jako zapalona wędkarka i widziano ją wcześniej na pobliskim pomoście łowiącą ryby. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, aspirant sztabowy Rafał Jackowski, informuje, iż funkcjonariusze dokładnie badań przyczyny i okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Z drugiej strony, pierwsze dni majówki przebiegały bez większych incydentów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jak ocenił przedstawiciel Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR), Marek Banaszkiewicz, było spokojnie mimo dużego ruchu żaglówek. Ekipa MOPR interweniowała jedynie pięć razy, głównie z powodu problemów technicznych, takich jak awarie łodzi czy utknąć jachtów na mieliznach.