Protest mieszkańców Giżycka przeciwko budowie wielopiętrowego budynku mieszkalnego

Protest mieszkańców Giżycka przeciwko budowie wielopiętrowego budynku mieszkalnego

Agata Romejko, mieszkańca Nowego Gajewa w Giżycku, wyraża swoje zdecydowane niezadowolenie wobec planów konstrukcji trzykondygnacyjnej konstrukcji mieszkaniowej w bliskiej odległości od istniejących domów. Plany te stanowią część Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej realizowanej przez lokalny samorząd. Konwaliowa, Akacjowa i Kameralna to ulice, na które mieszkańcy gromadzą się w celu sprzeciwu przeciwko proponowanej inwestycji.

Tymczasem Marek Jasudowicz, Wójt gminy, wydaje się zdziwiony tym protestem. Według niego, to nie jest jasne, kto rzeczywiście chciałby, aby gmina poniosła duże straty finansowe poprzez opóźnienie lub przeniesienie projektu.

Romejko sugeruje, że powinno być znalezione alternatywne miejsce na budowę tego budynku mieszkalnego. Wyraża frustrację z powodu braku dialogu z mieszkańcami na temat decyzji dotyczących lokalizacji kompleksu mieszkalnego.

Petycja w tej sprawie została przekazana do biura wójta. Została podpisana przez 168 obywateli apelujących o zmianę lokalizacji inwestycji. Wójt Jasudowicz w rozmowie z Radiem 5 przyznaje, że cała sytuacja jest dla niego dość zagadkowa. Przypomina, że plan zagospodarowania przestrzennego został uchwalony niemal cztery lata temu, po odpowiednich konsultacjach społecznych zgodnie z prawem.