Julek, 18-latek z Giżycka, planuje międzykontynentalną podróż rowerową na Jawę

Julek, 18-latek z Giżycka, planuje międzykontynentalną podróż rowerową na Jawę

Młody sportowiec o imieniu Julek jest mieszkańcem Giżycka. Swoją edukacyjną ścieżkę rozpoczynał w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie równocześnie rozwijał swoje umiejętności piłkarskie, trenując w Mazurii Mazurskiej Akademii Sportowej. Spędził cztery lata życia w Łomży, podczas których kontynuował naukę w Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz grę w piłkę nożną – jego pozycja to bramkarz w ŁKS Łomża.

Ostatni semestr edukacji licealnej spędził natomiast w Suwałkach. Julek gra jako zawodnik Wigier Suwałki, jednak obecnie jest wypożyczony do Sparty Augustów. Planuje kontynuować swoją sportową karierę aż do końca czerwca. Tego roku ubiega się także o zdobycie matury.

Zakończenie szkoły i nadchodząca matura to moment, kiedy wiele osób młodych zadaje sobie pytanie: co dalej? Studia, praca, może wyjazd lub zmiana miejsca zamieszkania? Takie rozmyślania nie ominęły także Julka. W pewnym momencie pojawił się pomysł, który dla wielu osób wydaje się szalony – wyprawa na rowerze do miejsca nazywanego „koniec świata”. Ten plan pojawił się nagle, ale Julek jest zdecydowany, by go zrealizować.